منشا آنفولانزای خوکی کشف شد

همان طور که می دانید آنفولانزای جدید را در ابتدا بنام آنفولانزای خوکی اسم گذاری کردند. اما طبق خبر واصله این بیماری که اسم آن به آنفولانزای نوع آ تغییر یافته ظاهرا به تنها چیزی که ارتباط ندارد خوک است. اما برای خلاصه گویی اصل ترجمه اصل خبر و لینک آنرا در پایین مطالعه فرمایید.

ارتباط بین مصرف سیب زمینی تراریخته و ویروس آنفولانزای خوکی = نامه دانشمندان وزارت بهداشت روسیه به نخست وزیر پوتین

دانشمندان روسی مابین ویروس آنفولانزای خوکی و سیب زمینی سرخ شده فرانسوی  (French Fried) که بصورت وسیع در رستورانهای فست فود وجود دارد، ارتباط یافته اند.امری با احتمال آن بعید اما با ارزش برای تحقیق. دنیای تراریختگی شدیدا اسرار آمیز است و در بسیاری جهات شیطانی چرا که سلامت انسان را تدریجا تحلیل می برد.
گزارش روسها اعلام میدارد که " دانشمندان وزارت بهداشت روسیه در حال تهیه گزارشی سری به نخست وزیر پوتین هستند که در آن اعلام می دارند که ارتباطی جدی مابین ویروس آنفولانزای خوکی (
H1N1) و سیب زمینی تراریخته که در حال حاضر بطور وسیع در فست فودها بعنوان سیب زمینی فرانسوی عرضه و مصرف میشود، یافته اند.
بر طبق این گزارش آنزیم پروتئاز ( آنزیم هضم پروتئین) سیب زمینی های مورد بحث، طوری تغییر یافته اند که بتوانند در برابر ویروس
X  (PVX) که سبب خسارات فراوان به محصول سیب زمینی می گردد، مقاومت کنند. این تغییر ژنتیکی باعث تکثیر فوق العاده (Explosive replication ) ویروس آنفولانزای خوکی می گردد.
طرح چنین ارتباطی میتواند توضیح دهنده این امر باشد که چرا اکثر مبتلایان به این بیماری را جوانان تشکیل میدهند.  طبق اخبار واصله از آمریکا و دیگر نقاط جهان، از 100000 مورد احتمالی ابتلا به این بیماری ، بیماری 5000 نفر تایید گردیده که متوسط سنی آنها 15 سال بوده است و دو سوم آنها زیر 18 سال داشته اند. جوانان بیشترین و بزرگترین مصرف کنندگان غذاهای آماده یا فست فودها هستند. 
بعلاوه، کشورهایی که این بیماری را گزارش میکنند همان تولید کنندگان سیب زمینی تراریخته هستند. آمریکا، استرالیا، کانادا، انگلستان و شیلی که بیشترین حجم سیب زمینی تراریخته را برای آمریکا تولید می کند. در عوض کشورهای بزرگی مثل چین و هند و روسیه که اجازه کشت چنین محصولی را نداده اند تعداد اندکی از بیماری در آنها گزارش گردیده است. روسیه 3 مورد، چین 318 مورد و هند 16 مورد، گزارش آنفولانزای خوکی داشته اند.

لینک مطلب

 البته این پست یک گزارش تکمیلی هم خواهد داشت که در پست بعدی در دسترس خواهد بود.

 

کپی برداری از وبلاگ: انسان،کشاورزی و محیط زیست

لطفاً برای گزارش تکمیلی در پست آینده به سایت مربوطه مراجعه کنید.

این مطلب فقط برای اطلاعات بیشتر خوانندگان درباره شیوع آنفولانزای نوع A جمع آوری شده است.

/ 3 نظر / 27 بازدید
هلیا

سلام بهناز جون خوبی[گل] همه مطالبت جالب بود دستت درد نکنه موفق باشی[بغل]

چنگ

سلام دختر رشتی[لبخند] میخوای وبلاگتو سیاسی نکن؛ ها؟! خیلی بهتره ها!![لبخند]